SUZUKI – PILNPIEDZIŅAS    EKSPERTS AR  50 GADU PIEREDZI

1970. gadā mēs izstrādājām savu pirmo pilnpiedziņas modeli, oriģinālo Jimny  LJ10. Kopš tā laika mēs esam atjauninājuši mūsu tehnoloģiju, lai autovadītājiem sniegtu pieaugošu braukšanas prieku un pārliecību. Ar 50 gadu pieredzi esam pilnveidojuši savu pilnpiedziņas tehnoloģiju ar nosaukumu AllGrip, lai nodrošinātu vēl lielāku noteiktību, apmierinātību un plašākas iespējas visiem mūsu klientiem.

 

AllGrip Auto sniedz jums sirdsmieru ikdienas braucot, īpaši uz slideniem ceļiem vai sniegotām virsmām. Viskosidera kvadricikla sistēma automātiski pārnes griezes momentu uz aizmugurējiem riteņiem, kad sistēma konstatē, ka priekšējie riteņi vairs neatrodas uz ceļa.

 

AllGrip Auto    modeļi

 

 

Nepārtraukts    viskozais savienojums 

Viskozvads (hidrauliskais sajūgs), kas uzstādīts aizmugurējā diferenciāļa priekšā, izmanto augstas viskozitātes eļļu, lai pārnestu vilces spēku. Gadījumā, kad priekšējo un aizmugurējo riteņu rotācijas ātrums atšķiras, tiek pielietots viskozais sajūgs. Spiediens, ko rada eļļas izplešanās, iedarbojas uz daudzdisku sajūgu, kas pārnes griezes momentu uz aizmugurējiem riteņiem.

 

Saķeres kontrole

Funkcija* nodrošina vienmērīgu iedarbināumu uz ceļiem, kas ir slideni sniega vai dubļu dēļ. Tas ātri bremzē bīdāmo riteni, novirzot vilces spēku uz pretējo riteni, tādējādi uzlabojot kursa korekciju, izmantojot vilces kontroles sistēmu, lai ierobežotu motora griezes momenta zudumu.
* Pieejams tikai Ignis.

 

AllGrip Select nodrošina efektīvu degvielas patēriņu, ļaujot vadītājam izvēlēties kādu no četriem braukšanas režīmiem. Lai izmantotu elektroniski vadāmu kvadricikla sistēmu un atlasāmu braukšanas režīmu, ir viegli nospiežams un atgriezenisks indikators, lai vadītājs varētu izbaudīt dažādus braukšanas stilus atkarībā no ceļa seguma vai apstākļiem.

 

AllGrip Select    modeļi

 

 

Pilnpiedziņas vadības sistēma

Parasto nepārtraukti četrstūra transportlīdzekļu atgriezeniskās saites pārbaudes sadala griezes momentu aizmugurējiem riteņiem, kad tiek konstatēta pirmo riteņu slīdēšana. Papildus iepriekš minētajam tas nodrošina arī transmisijas vadības funkciju, kas paredz slīdēšanu, pamatojoties uz ceļa virsmu, vārsta darba pozīciju, vadības leņķi un citiem faktoriem, un sadala griezes momentu aizmugurējiem riteņiem, pirms transportlīdzeklis sāk slīdēt. Tā vietā, lai reaģētu uz saķeres zudumu, saķeres zuduma profilaktiskā kontrole nodrošina transportlīdzeklim lielāku stabilitāti.

 

Sinerģiska transportlīdzekļa dinamikas kontrole

Šī funkcija stabilizē braukšanu, uzraugot braukšanas apstākļus caur vadības leņķa sensoru un sēklu ātruma sensoru, un sinerģiski kontrolē četrkāršotāju vadības bloku un stūres pastiprinātāja vadības bloku. Stūres griezes momentu atbilstošā veidā sadala starp aizmugurējiem un priekšējiem riteņiem, novēršot sānu slīdēšanas veidošanos pat pirms ESP iejaukšanās, un tas palīdzēs braukt vienmērīgi. Funkcija nav paredzēta braukšanas un jaudas iestatīšanas robežu pārvietošanai.

 

Elektroniskā stabilitātes sistēma (ESP)

Esp tiek optimāli pārbaudīts katrā braukšanas režīmā. SPORT režīmā ESP samazina vilces kontroles iejaukšanos, dodot vadītājam maksimālu brīvu vaļu transportlīdzekļa pārbaudei. SNOW režīmā ESP ļauj vilces kontrolei spēcīgi iejaukties, lai maksimāli palielinātu stabilitāti. LOCK režīmā ir vieglāk atgriezties uz pareizā ceļa ar ESP, izmantojot vilces vadības sistēmu, lai bremzētu riteņus, kas griežas bez saķeres, un novirzot vilces jaudu galvenokārt uz tiem riteņiem, kuriem ir saķere. Samal ajal vähendab see mootori pöördevähenduse kontrolli, pakkumaks pääsemiseks vajalikku pöördemomenti.

ESP ir Daimler AG reģistrēta preču zīme.
Motora griezes momenta, bremzēšanas riteņu un to bremzēšanas spēka samazināšanas pakāpe mainās atkarībā no braukšanas apstākļiem. ESP pēc savas būtības ir sistēma, kas palīdz vadīt transportlīdzekli vienmērīgi. Ja slīdēšana vai sānslīde pārsniedz saķeres robežas starp riepām un ceļa virsmu, ESP® darbojas, bet var nebūt efektīva.

 

Pārvades sistēmas pārbaude

Braukšanas prieka palielināšanas mērķis kalpo arī jaudas pārvades sistēmas vadībai SPORT režīmā. Tas maina droseles griezes momenta veiktspēju zema un vidēja motora apgriezienu skaita diapazonā, lai nodrošinātu gaišāku braukšanas pieredzi.

AllGrip Pro piedāvā labas bezceļu spējas, kas iet kopsolī ar autovadītāja piedzīvojumu garu un dod viņam spēku stāties pretī izaicinājumiem un iepazīt tos. Ar pilnpiedziņas sistēmu ar reduktoru AllGrip Pro nodrošina profesionāļus ar braukšanas veiktspēju, kas ļauj nekavējoties reaģēt un manevrēt sarežģītā apvidū.

AllGrip Pro modelis

 

 

Daļēji četrkāršie pārvadājumi

Daļēja kvadricikla gadījumā sadales kārbu novieto starp priekšējiem un pakaļējiem diferenciāļiem starp jūgstieņa vārpstām, un transportlīdzeklis to izmanto apmaiņai starp divriteņu piedziņu un kvadriciklu pēc vajadzības. Četrkāršā pārvadāšanas režīmā sistēma tieši savieno priekšējos un aizmugurējos riteņus, ļaujot vienmērīgi sadalīt dzinēja spēku un nezaudējot visas četras riepas.

Darbvirsmas versija